Amazonka. Odkryto nowy gatunek ryby. Przypomina postać z “Władcy Pierścieni”


Amazonka jest domem dla tysięcy gatunków ryb. Niedawno naukowcy odkryli w nim jeszcze jeden nowe gatunki. Międzynarodowa grupa badaczy odkryła nowy gatunek paku, opisując go jako „krewnego piranii żywiącej się dietą roślinną”.

Ryby mają zęby podobne do zębów ludzkich. to ma perłowy odcień Łuski, pomarańczowo-czarne płetwy i pojedynczy czarny pionowy pasek, który przypominał odkrywcy postać z „Władcy Pierścieni”.

W Amazonii odkryto nowy gatunek ryby. Podobnie jak Oko Saurona

Dlatego postanowiono nazwać nowy gatunek na cześć Saurona. Czarne plamy ryby mają przypominać oczy. Oficjalna nazwa tej ryby to Miloplus Sauron.

„Stwierdziliśmy, że ta nazwa to dobry pomysł. Naprawdę przypomina Oko Saurona” – powiedziała współautorka badania Victoria Pereira, jak donosi CNN.

Jak zaznaczyła, na to liczyli naukowcy Nazwa nawiązująca do popkultury będzie zwracać uwagę na wysiłki na rzecz ochrony różnorodności biologicznej Amazonii..

Trzy różne typy. Naukowcy odkryli sekret ryb

Oprócz gatunku Myloplus Sauron naukowcy odkryli inny gatunek i nazwali go Myloplus ayran. Ten ma grube czarne paski po bokach. Wcześniej oba gatunki klasyfikowano jako różne rodzaje ryb ze względu na podobne wzorce łusek. Jednak po bliższym przyjrzeniu się naukowcy zdali sobie sprawę, z czym mają do czynienia. ma 3 różne gatunki.

Victoria Pereira zaznaczyła, że ​​wiodącą rolę przejmą naukowcy. Dalsze badania odkrytych okazów.

Otrzymuj najświeższe informacje Bądź jednym z ponad 200 000 obserwujących nasz fanpage – polub! Wydarzenia Interii na Facebooku Prosimy o komentarz do znajdującego się tam artykułu!

„Lepsza Polska”. Burmistrz Białowieży: Gwarantuje bezpieczeństwo obszaru przygranicznego/wiadomości Polsatu/wiadomości PolsatuSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *