Groźny gatunek w Bałtyku. Sprawdź, gdzie żeruje


Choć trudno skojarzyć Morze Bałtyckie z tym zagrożeniem, nie można wykluczyć takiej możliwości. Dlatego przed wyjazdem na wakacje nad polskie morze warto poznać niebezpieczeństwa, jakie mogą się tam kryć. Oto jeden z nich.

Zwierzęta te budzą u ludzi strach, ale nie zawsze słusznie. Słynne dzieła w ogromnym stopniu przyczyniły się do powstania otaczającej je atmosfery czarnego pyłu Stevena Spielberga. kto to widział “Szczęki”słowo „rekin” zawsze wywołuje u mnie dreszcze.

Rekiny żyją nie tylko w oceanie

rekin Przede wszystkim kojarzymy je z morzem. Nie oznacza to jednak, że występują one wyłącznie w takich wodach. Można go spotkać także w Morzu Bałtyckim.

Do najniebezpieczniejszych rekinów zaliczają się żarłacz biały, żarłacz tygrysi, żarłacz białopłetwy i żarłacz białopłetwy. Nie występuje jednak w Morzu Bałtyckim.

Niebezpieczne gatunki w Morzu Bałtyckim

koło morze Bałtyckie Istnieją trzy rodzaje rekinów. Dwa z nich są bardzo małe, żarłacz psi (zwykle o długości około 1 metra) i rekin rogaty (zwykle o długości około 1,5 metra). Nie stanowią żadnego zagrożenia dla człowieka.

Jednak trzeci gatunek może osiągnąć 3 metry długości i może być niebezpieczny.. Do lama śledziowaNazywany także po beagle. Łatwo się domyślić, że jego głównym pożywieniem są śledzie.

Jednakże jak dotąd nie odnotowano żadnych ataków tej ryby na ludzi.

Śledź Ramna/Wikipedia – domena publiczna

gdzie żerują? unikaj tych miejsc

Występowanie rekinów jest związane z zasoleniem wody. Im wyższa wartość, tym większe prawdopodobieństwo spotkania rekina. Zasolenie w polskich wodach Bałtyku jest niskie, prawie wszystkie wody zawierają od 7 do 10 gramów soli na litr, co dla większości rekinów nie jest wystarczające.

Istnieją jednak obszary, w których poziom zasolenia jest wysoki. W rejonie Cieśniny Duńskiej może zawierać do 20-30 g soli na litr. To tutaj rekiny żyjące w Bałtyku czują się najlepiej.

Rekin atakuje człowieka w Morzu Bałtyckim

Według danych serwisu sharks.org, Ostatni raz człowiek został zaatakowany przez rekina na wybrzeżu Bałtyku w Szwecji w 1755 roku.. Nie ustalono jednak, który gatunek był odpowiedzialny za ten atak. Warto pamiętać, że jak w przypadku wszystkich dzikich zwierząt, w kontaktach z rekinami należy zachować szczególną ostrożność.

Przeczytaj także:Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *