Wygląda jak z innej planety. Leśnicy pokazali niezwykły grzyb


Choć niewielki, robi ogromne wrażenie nie tylko na miłośnikach grzybów. Wielkość grzybów waha się od 1 cm do 5 cm. Składa się z wydrążonej głowy w kształcie jajka i bardzo smukłych nóg. Rosną w gronach i tworzą piękne żółte lub pomarańczowe dywany. Owocniki grzybów nie mają charakterystycznego zapachu ani smaku.

Mitrowki można zobaczyć w Karkonoskim Parku Krajobrazowym, a ich rzadkie zdjęcie udostępniono w mediach społecznościowych. Występuje zwłaszcza w obszarach wilgotnych. Na bagnach i bagnach. Według urzędników leśnych czasami można zobaczyć japoński klub nocny „Czerwona Korona”. W kałużach i strumieniach.

Marshmitt to grzyb niejadalny. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego nie warto go zbierać. Grzyb ten jest chroniony, ponieważ jest zagrożony. Powodów zanikania grzybów jest wiele, ale głównym powodem jest działalność człowieka. Odwadniamy tereny podmokłe i bagna, na których ten grzyb występuje w sposób naturalny. Trwające zmiany klimatyczne i rosnące temperatury również nie pomagają.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

Mitrovka pojawia się w naszym kraju Występuje od końca maja do końca sierpnia.

Znalezienie Marshmitta nie jest łatwe

Wiemy, kiedy i gdzie znaleźć grzyby, ale ich znalezienie nie jest łatwe. Jednym z powodów jest jego mały rozmiar. Bardzo ważny jest także ograniczony dostęp do siedlisk przyrodniczych, przede wszystkim terenów podmokłych.

Jeśli planujesz wkrótce odwiedzić Karkonoski Park Krajobrazowy, być może uda Ci się spotkać niektóre z tych wyjątkowych grzybów. Zjawisko to najczęściej występuje w zacienionych i wilgotnych obszarach. Zwróć uwagę na obszary, w których gniją liście i igły, gniją gałązki lub rośnie mech.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *