Cezary Pazura obawia się sztucznej inteligencji? “Każdy gatunek musi od czegoś zginąć”


Niedawno odbyło się coroczne wydarzenie See Bloggers w Łodzi. Wśród osób, które zebrały się na miejscu byli m.in.: Cesary Pazuła. Zobaczcie, co nam objawił.

Cézary Pazura opowiada o dewaluacji polskich słów

Podczas wydarzenia poruszano wiele ważnych społecznie kwestii. Cézary Pazura mówił o stopniowej dewaluacji naszego języka i wspomniał słowo „miłość”.

Słowa takie jak Bóg, wartości, szczęście i miłość są nieco nadużywane. (…) Pewne rzeczy trzeba opowiadać w przypowieściach. Oznacza to, że trzeba mówić trochę inaczej, żeby nie trywializować wartości i emocji. (…) Na przykład, podobnie jak w przypadku słowa szkoła, wszyscy myślimy, że ludzie uczą się w szkole, ale tak nie jest. Szkoła jest edukacją obowiązkową, ale uniwersytet nie, dlatego ludzie studiują na uniwersytecie i kształcą się w szkole.

Czy Cézary Pazura boi się sztucznej inteligencji?

Cézary Pazura wspomniał także o sztucznej inteligencji.

Siła naszej inteligencji polega na tym, jak oszukujemy algorytmy, aby nie były mądrzejsze od nas. Mamy rację, niepokojąc się sztuczną inteligencją. (…) Miałem okazję uczestniczyć w panelu dyskusyjnym, a jednym z prelegentów był nasz profesor Andrzej Dragan. Jest najsłynniejszym na świecie ekspertem w dziedzinie mechaniki kwantowej i jednym z nowych Einsteinów. I słusznie powiedział, że powinniśmy się tego obawiać.

Każdy gatunek z jakiegoś powodu musi umrzeć. I twierdzi, że nic z naszego gatunku nie umrze, bo nie ma na ziemi gatunku bardziej przebiegłego od nas i dlatego może się to zdarzyć tylko z tym, co on wymyślił. A ta sztuczna inteligencja jest bardzo realnym zagrożeniem.

Na koniec Cezary powiedział nam, do czego można wykorzystać sztuczną inteligencję.

Z drugiej strony jestem optymistą i bardzo chciałbym, aby sztuczna inteligencja nakręciła film o 30-25-letnim Cézarym Pazurze. Bo to jest moje marzenie. Pozwól mi zagrać w awatara, aby zostać w domu. W ten sposób zarabiasz pieniądze. Należy to wynegocjować prawnie, a następnie można wprowadzić dowolne zmiany w obrazie, o ile właściciel obrazu wyrazi zgodę (oczywiście do pewnego momentu).Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *