W USA odkryto nowy gatunek dinozaura. Jak wyglądał Lokiceratops?


W czasopiśmie akademickim PeerJ archeolodzy donoszą, że odkryli prawdopodobnie nowy gatunek dinozaura. Podczas wykopalisk odkryto skamieniałą czaszkę i część jego szkieletu. Chociaż gad ten wygląda bardzo podobnie do znanych wcześniej osobników, w rzeczywistości jest od nich znacznie większy, jak zauważyli paleontolodzy. Odkrycia dokonano na prywatnym terenie Kennedy'ego Coulee na pustyni w północnej Montanie, w pobliżu granicy amerykańsko-kanadyjskiej.

kręgi percetusowe

Ameryka: Odkryto nowy gatunek dinozaura. Lokiceratops został nazwany na cześć nordyckiego boga

Jak czytasz, Lokiceratops był roślinożerny i miał parę gigantycznych rogów na czubku pyska. Dinozaur ten został nazwany na cześć nordyckiego boga Lokiego, który również miał charakterystyczne rogi.

Naukowcy porównali między innymi ostrza dinozaurów z ostrzami reniferów. Jednak u zwierząt prehistorycznych były one znacznie większe. Naukowcy twierdzą, że róg to „największy i najbardziej ozdobny” dinozaur, jaki kiedykolwiek odkryto. „Staje się coraz bardziej oczywiste, że używali tych rogów jako ozdoby, aby przyciągnąć partnerów lub zastraszyć rywali z tego samego gatunku” – napisał paleontolog Mark Loewen w czasopiśmie Science. I wskazał na to w Pier J.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *