Znaleziono najstarszy znany nauce cmentarz. Te szczątki nie należą do naszego gatunku


Zamiast tego zidentyfikowali inny gatunek. homoster. Jest to zaskakująca informacja, gdyż uważano, że osoby te nie miały dostatecznie rozwiniętego mózgu, aby rozumieć pojęcia śmierci i rytuałów pogrzebowych. Odkryte miejsca pochówku są co najmniej 100 000 lat starsze od najstarszych, uważanych za należące do naszego gatunku.

Przeczytaj także: Te oblężenia są zapisane w Tanach. Archeolodzy mają dowody na to, że rzeczywiście miały one miejsce

Szczątki przypisywane H. Nalediemu odkryto ponad dziesięć lat temu. Od tego czasu paleoantropolodzy dowiedzieli się, że jest to gatunek, który żył na Ziemi w plejstocenie. Ważną rolę w badaniu tego tematu odegrały wykopaliska prowadzone w Afryce Południowej.

W zeszłym roku uczestnicy wyprawy prowadzonej przez Lee Bergera zeszli do jaskini zwanej „kolebką ludzkości”. Tam, na głębokości około 30 metrów, pochowano szczątki kilku przedstawicieli opisywanego gatunku. Kości te datowane są na około 200 000 lat przed naszą erą, ale nie możemy wykluczyć, że są jeszcze starsze.

Cmentarz odkryty w jaskini zwanej „Kolebką Ludzkości” ma co najmniej 200 000 lat. Według naukowców szczątki zmarłego złożyli tam przedstawiciele gatunku. H. Gwiazda

H. Gwiazda Choć ich wzrost był stosunkowo niski (około 150 centymetrów), znacznie różniły się od nas pod względem objętości mózgu. Średnia objętość naszego gatunku wynosi około 1350 centymetrów sześciennych, jednak narządy tego tajemniczego hominida były znacznie mniejsze, a ich objętość zwykle nie przekraczała 500 centymetrów sześciennych.

Ponieważ jest to specyficzny wskaźnik zdolności poznawczych i ogólnego postępu kulturowego, naukowcy postawili hipotezę, że: H. Gwiazda Nie mógł wykonywać czynności takich jak grzebanie zmarłych. Pochówki odkryte w Kolebce Ludzkości pokazują zupełnie inny rozwój wydarzeń. Prawie na pewno wykopano tam grób, a szczątki później zakopano. Później je ukryto, a badaczom udało się dotychczas odnaleźć pięć takich miejsc pochówku.

Przeczytaj także: Wielki bunt przeciwko uciskowi rzymskiemu. Nowe odkrycia dostarczają nieznanych informacji

Ale to nie jedyna ekscytująca możliwość tego rodzaju. Uczestnicy badania zetknęli się także z różnego rodzaju rzeźbami pozostawionymi na lokalnych skałach. Obejmuje również kształty geometryczne i można go uznać za rodzaj sztuki. I choć nie wszyscy przedstawiciele środowiska naukowego podzielają entuzjazm Bergera, dostarczone przez niego dowody faktycznie przypominają nam o postępie naszych odległych przodków.

Koncepcja grzebania zmarłych wydaje się być znacznie starsza niż historia homo sapiens. Ważne jest jednak, aby potwierdzić, czy szczątki zostały umieszczone w grobie celowo. Jeśli chodzi o symbole wyryte na skalach, należy wziąć pod uwagę wariant, w którym nie są one stworzone przez człowieka. H. Gwiazdaale bliżej współczesnych hominidów.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *