Resko. Trzy młode sokoły wędrowne już zaobrączkowane


Nadleśnictwo Lesko (województwo zachodniopomorskie) zgłosiło odgłosy trzech młodych sokołów wędrownych, które odkrył jeden z członków Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Gatunek ten jest w Polsce objęty ścisłą ochroną.

Obserwując sowy, jeden z członków Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego odkrył gniazdo sokoła wędrownego. W gnieździe były trzy pisklęta. Nadleśnictwo Lesko poinformowało, że ptaki już dzwoniły.

Państwo młodzi otrzymali dwie obrączki. Pierwszy kolor zielony przeznaczony jest dla ptaków żyjących na obszarach leśnych, a drugi niebieski dla ptaków urodzonych na wolności.

Telefony wykonali członkowie stowarzyszenia przyrodniczego „Sokół”.

Trzy młode sokoły wędrowne w LeskuNadleśnictwo Lesko

Gatunki objęte ścisłą ochroną

Sokół wędrowny jest w Polsce gatunkiem objętym szczególną ochroną. Jest to gatunek wysokiego ryzyka, co oznacza, że ​​jest narażony na duże ryzyko wyginięcia. Sokolnicy w dalszym ciągu wprowadzają ponownie m.in.: Na terenie leśnym.

Towarzystwo Przyrodnicze Sokół założyło w całym kraju kilkadziesiąt sztucznych gniazd dla sokołów wędrownych i obrączkuje wszystkie dostępne dzikie sokoły i ptaki reintrodukowane. W tym celu wykorzystuje kolorowe obrączki według międzynarodowego systemu, co pozwala na późniejszą identyfikację.

ptak otrzymał dwa pierścienieNadleśnictwo Lesko

Jest gatunkiem chronionym Nadleśnictwo Lesko

tvn24.pl, Nadleśnictwo Lesko

Główne źródło zdjęć: Nadleśnictwo LeskoSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *