W Niemczech odkryto nieznany wcześniej gatunek małpy człekokształtnej


Międzynarodowy zespół badawczy kierowany przez naukowców z Uniwersytetu w Toronto odkrył nieznany wcześniej gatunek małpy człekokształtnej w kopalni gliny Hammerschmiede w południowych Niemczech. Broniusa Manfreda Schmidta Żyła około 12 milionów lat temu i jest najmniejszą znaną małpą człekokształtną przystosowaną do chodzenia w pozycji pionowej. Odkrycie pokazuje, że różnorodność i ekologia europejskich małp człekokształtnych miliony lat temu była bardziej złożona, niż wcześniej sądzono. Szczegóły podano w czasopiśmie. PLOS Jeden.

Nowy gatunek małpy odkryty w Hammerschmiede

Stanowisko skamieniałości Hammerschmiede w Bawarii w Niemczech jest najbardziej znane ze swoich unikalnych starożytnych skamieniałości małp człekokształtnych. Danuvius uśmiechnął się. Pochodzi z późnego miocenu, 11,6 miliona lat temu. Inni eksperci kwestionują siłę dowodów potwierdzających: Dunaj Nie ma znaczenia, czy jest to nowy rodzaj, czy nie, jest to hominid.

Przeczytaj także: Najstarszy ludzki wirus odkryty w kościach neandertalczyka!

Nie było wiadomo, czy wiele gatunków małp człekokształtnych zamieszkiwało stanowiska mioceńskie w Europie, a Hammerschmiede nie był wyjątkiem aż do teraz. do teraz. Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto i Uniwersytetu w Tybindze zidentyfikowali drugi gatunek małpy człekokształtnej z tej samej warstwy stratygraficznej. D. Guggen MoshiBroniusa Manfreda Schmidta.

do zrobienia B. Manfreda Schmidiego został znaleziony w tym samym miejscu co D. Guggen Moshi /Zdjęcie: Wikimedia Commons

Ten nowy gatunek reprezentowany jest przez dwa zęby o różnej wielkości i kształcie oraz częściowe pozostałości jednej rzepki. D. Guggen Moshi i wszystkie inne znane małpy. Uczeni doszli do takiego wniosku B. Manfreda Schmidiego Był to utalentowany wspinacz na drzewa, który żywił się miękkim pokarmem, takim jak liście. Na podstawie wielkości skamieniałości autorzy szacują, że całe ciało małpy ważyło około 10 kg. B. Manfreda Schmidiego najmniejsza znana małpa.

To znaczy, że B. Manfreda Schmidiego prowadził inny tryb życia niż dotychczas D. Guggen Moshi, miał duże ciało i jadł twarde jedzenie. Różnice te mogły pozwolić obu gatunkom na wspólne siedliska bez konkurowania o zasoby, tak jak robią to współczesne gibony i orangutany na wyspach Borneo i Sumatra.

Profesor David Bigan z Uniwersytetu w Toronto powiedział:

Skamieniałości B. Manfreda Schmidiego: Dwa zęby i rzepkę odkryto kilka lat temu w pobliżu skamieniałości D. guggenmosi, którą odkryto w osadach liczących 11,6 miliona lat w latach 2015–2018. Zrobiłem to. Podobnie jak Danuwiusz, Broniusz prawdopodobnie żył na drzewach, ale był bardziej zwinny i spędzał więcej czasu na wysokich gałęziach. Broniusz był też znacznie mniejszy i stosował dietę wegetariańską.

Kiedy dwa gatunki żyją w tym samym środowisku (tzw. syntopia), muszą korzystać z różnych zasobów, aby uniknąć konkurencji. Wraz z odkryciem skamieniałości z Hammerschmiede był to pierwszy dowód na wspólnotowość europejskich małp człekokształtnych.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *