Nowy gatunek ryb znaleziony w Amazonce, nazwany na cześć złoczyńcy z „Władcy Pierścieni”.


Pojawił się nowy gatunek ryby, jednak jak sama nazwa wskazuje, nie pochodzi on z krainy Mordor.

Naukowcy dokładnie zbadali związek między pax i piraniami i chociaż gatunek ten jest blisko spokrewniony, pax ma ludzkie zęby, nadając mu przydomek „pirania wegetariańska”.

Nowy członek rodziny Pacu zostaje znaleziony pływający w Amazonce ze znamionami na ciele przypominającymi złoczyńców z powieści J.R.R.

Post na Instagramie o nieuchwytnej i „przerażającej” rybie staje się wirusowy, szokując widzów: „Uwolniono nowy horror”

Myloplus sauron to nowy gatunek nazwany przez badaczy „w celu wyjaśnienia zamieszania wokół piranii i ich krewnych oraz lepszego zrozumienia ryb żyjących w Amazonce i wokół niej”, podało Muzeum Historii Naturalnej.

Ten nowy gatunek ryby (samica Myloplus Sauron, na zdjęciu) ma charakterystyczny wzór przypominający oczy Saurona z pionowymi źrenicami z Władcy Pierścieni Tolkiena, dlatego nazwano je na cześć literackiego złoczyńcy. (Mark Sabaj, Akademia Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Drexel)

Ryba ta ma duże czarne paski na całym ciele, przypominające bezcielesne „Oko Saurona” złoczyńcy z „Władcy Pierścieni”.

„Owalne ciało Myloplus Saurona charakteryzuje się pionowymi czarnymi liniami, które zwężają się na każdym końcu, przypominając słynne pionowe źrenice z powieści” – czytamy w recenzowanym czasopiśmie Neotropical Ichthyology.

Pacus jest rozpoznawany przez ichtiologów od lat dzięki pionowym pasom na jego bokach, jednak badaczom dopiero w końcu udało się przeprowadzić analizę genetyczną różnic w obrębie gatunku.

Chłopiec z Oklahomy łapie niezwykłą rybę w lokalnym stawie: „zęby jak ludzkie”

„A grupa ichtiologów pod przewodnictwem Valerii N. Machado z Federalnego Uniwersytetu Amazonas zastanawia się, czy to szeroko rozpowszechnione pacu reprezentuje tylko jeden gatunek, czy wiele podobnych gatunków. Korzystając z analizy morfologicznej i genetycznej, odkryli, że istnieją trzy gatunki o tej unikalnej nazwie , z których dwa to Myloplus ayran i Myloplus ayran. „Sauron to nowy gatunek” – powiedział Mark Sabaj, członek zespołu ichtiologicznego Akademii Nauk Przyrodniczych. E-mail z Uniwersytetu Drexel w Pensylwanii, Fox News Digital.

Okozauronpaku

Węższe, czarne pionowe paski Miloplusa Saurona przypominają zło z Władcy Pierścieni JRR Tolkeina. (Mark Sabaj, Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Drexel; iStock)

Po zebraniu wystarczającej ilości dowodów na podstawie koloru, proporcji ciała i liczby łusek naukowcom udało się zidentyfikować nowy gatunek i odróżnić go od innych gatunków.

Pomarańczowo-żółte plamy na ciele ryby mogły odegrać rolę w procesie nadawania imion, ponieważ przypominają ognisty kolor oczu Tolkiena. Przeciwnik Śródziemia.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na www.foxnews.com/lifestyle..

„Holotypowy okaz Myloplus sauron został schwytany pod dwoma dużymi wodospadami (po portugalsku Cachoeira), Itamalaka i Ananinduba. Holotyp jest jedynym okazem, który oficjalnie reprezentuje nazwę gatunku i dlatego jest „oryginalny”. Uważa się go za najbardziej ważny okaz, kontynuował Sabaj.

Tytuł męski Miloplus Sauron

W Amazonce odkryto nowego członka rodziny Pacuidae (na zdjęciu samiec Myloplus Sauron), co dodało trzeci gatunek do rodzaju Myloplus. (Mark Sabaj, Akademia Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Drexel)

Dowody zebrane przez badaczy na temat trzech gatunków nie wystarczyły do ​​zidentyfikowania jednego przodka, dlatego zdecydowano się zostawić je wszystkie w spokoju. Utrzymuje się go w rodzaju Myloplus do czasu, aż przyszłe dowody doprowadzą do zmian.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego newslettera lifestylowego

Sauron myloplus występuje w dużych rzekach w pobliżu wodospadów, ale miejsca te są w dużym stopniu zależne od budowy tam i wytwarzania energii wodnej, co sprawia, że ​​siedlisko Sauron myloplus jest atrakcyjne dla tego gatunku. Sabaji stwierdził, że może to mieć wpływ na cechy ludzkiego ciała.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację FOX News

„Podobnie jak większość ryb lipofilnych w tym zbiorniku wodnym, M. sauron może być poważnie zagrożony zmianami siedlisk spowodowanymi zmianami przepływu rzeki Xingu po budowie elektrowni wodnej Belo Monte. “Jest to spowodowane zmianami w przepływie rzeki ”- mówi ichtiologia neotropikalna.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *