Inwazyjny „wampirzy” gatunek ryby został złapany w rzece Wirginia – eksperci twierdzą, że jego obecność to dobry znak


W rzece w Wirginii odkryto pasożytniczą „rybę wampira”, rzadko spotykaną u ludzi. Eksperci twierdzą, że to dobry znak, mimo że jest to gatunek inwazyjny.

Mieszkaniec Aleksandrii gołymi rękami wyłowił z rzeki Potomac stworzenie zwane minogiem i wyrzucił na suchy ląd półmetrowe stworzenie przypominające węgorza.

Ta ryba ma swój przydomek Używają przyssawek i ostrych zębów do chwytania ofiary i żerowania na płynach ustrojowych, czasami przez kilka tygodni.

Rzeka Potomac była skażona od lat i agencje rządowe podjęły kroki, aby ją oczyścić. Minogi są wrażliwe na toksyny, dlatego ich pojawienie się jest oznaką, że zanieczyszczenia w końcu ustępują.

Mieszkańcy Aleksandrii gołymi rękami wyłowili z rzeki Potomac stworzenie zwane minogiem i wyrzucili je na suchy ląd o długości około pół metra.

Minogi to gatunek inwazyjny, pierwotnie występujący w Oceanie Atlantyckim, ale w XIX wieku przedostał się do Wielkich Jezior przez sztuczne kanały i doki.

Populacja rzeki Potomac zaczęła rosnąć w 2002 r., a eksperci stwierdzili, że jest to pozytywny znak dla rzeki.

„Odrodzenie się populacji minoga jest kolejnym dowodem na poprawę jakości wody” – powiedział Jim Cummins, ówczesny zastępca dyrektora Wydziału Zasobów Biologicznych. Ówczesny reporter z Zatoki Potomac.

„Minogi są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia”.

23-latek zamieścił na Instagramie film, na którym łapie wampira, twierdząc, że jest to „pierwszy minog złowiony w rzece Potomac”.

Ryby te migrują co roku z Zatoki Chesapeake do rzek słodkowodnych na tarło, co sugeruje, że nie jest to pierwsza obserwacja tego gatunku.

Kiedy jednak rejestrator odważył się położyć minoga na ramieniu, wydawał się zszokowany i w kółko powtarzał „O mój Boże”.

„Nie zrobiłbym tego” – powiedział, ale nazwał swój wyczyn „szalonym”.

Ludzie zareagowali na film, mówiąc, że jest to gatunek inwazyjny i należy go usunąć.

„W końcu umierają, ponieważ zjadają inne ryby lub zarażają się pasożytami poprzez ich ugryzienie. Są inwazyjne. Szkody, które wyrządziły w Michigan i jak je naprawić. Dowiedz się, co trzeba było zrobić, aby to zrobić” skomentowała jedna osoba.

Jedna samica może złożyć aż 100 000 jaj, a populacja tych ryb w Wielkich Jeziorach wzrosła w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku, co doprowadziło do niemal wyginięcia pstrąga jeziornego i siei. Podejmowane są działania mające na celu ich wyeliminowanie.

Inny po prostu powiedział: „Zabij to”.

W ubiegłym roku rzeka otrzymała ocenę „B” za czystość, co stanowi wzrost w porównaniu z oceną „D” w 2011 r.

Urzędnicy poinformowali, że prowadzone jest badanie w celu ustalenia, czy rzeka będzie wystarczająco czysta, aby w ciągu najbliższych dwóch–trzech lat znieść zakaz kąpieli. Chroń Potomak.

Pomimo nawoływań w mediach społecznościowych do zabijania minogów, ich obecność w oceanie nie szkodzi ekosystemowi.

Program Zatoki Chesapeake zakłada, że ​​minogi opuszczają słodkowodne rzeki po osiągnięciu dojrzałości w wieku 4 lub 5 lat i resztę życia spędzają w oceanie.

Ryba ta, której przydomek wziął się od pyska w kształcie przyssawki i ostrych zębów, łapie swoją ofiarę i żywi się jej płynami ustrojowymi, czasami przez kilka tygodni.

Ryba ta, której przydomek wziął się od pyska w kształcie przyssawki i ostrych zębów, łapie swoją ofiarę i żywi się jej płynami ustrojowymi, czasami przez kilka tygodni.

Minogi są podobne do węgorzy, mają długie ciała o długości od 12 do 22 cali i brązowo-żółtą skórę pokrytą czarnymi plamami. Mają przyssawki i ostre zęby, którymi chwytają zdobycz i żywią się płynami ustrojowymi, czasami nawet przez trzy tygodnie, aż ryba umrze.

Minogi istnieją od milionów lat, ale utrata siedlisk i stosowanie środków chemicznych zwanych lekami na minogi, które zabijają larwy minogów, zmniejszyły ich populację o ponad 90% i stanowią rosnące zagrożenie.

Z wyglądu przypomina węgorza, ma długie ciało, od 30 do 55 centymetrów, a opaloną skórę pokrytą czarnymi plamami.

Ryby te mogą przypadkowo zaatakować ludzi pływających w wodzie. Chociaż ukąszenie nie jest śmiertelne, jest bolesne i może prowadzić do infekcji, jeśli rana nie jest leczona.

Minogi zamieszkują ten obszar i od lat żyją w rzece Potomac, ale zwykle nie dają się złapać na przynętę rybaków, a woda jest zanieczyszczona, więc nie można ich zobaczyć.

Uważa się, że ryby te występowały niegdyś obficie w zatoce Chesapeake, która uchodzi do rzeki Potomac, ale ich populacja spadła z powodu zwiększonej sedymentacji, zanieczyszczenia i tam, które odcięły tarliska.

Od 1989 roku Fundacja Alice Ferguson inicjuje coroczne sprzątanie zlewni rzeki Potomac, a program DC Water Clear Rivers zainwestował 2,6 miliarda dolarów w redukcję zanieczyszczeń.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *