Narodziny hipopotama w Orientarium Zoo Łódź. To pierwszy przychówek gatunku w historii ogrodu


Narodziny hipopotama w Zoo Orientarium w Łodzi

W Zoo Orientarium w Łodzi przyszedł na świat pierwszy hipopotam karłowaty. Zwierzę przyszło na świat kilka tygodni temu, ale teraz można zobaczyć dopiero zdjęcia. Rodzicami malucha są Jamina i Jabari, którzy są w tym samym wieku i mają 7 lat. Samiec przybył do Ogrodów Łódzkich w 2019 roku, a Jamina dołączyła rok później.

Ich związek był bardzo niestabilny. Czasem się lubili, czasem mieli spokojne dni. Ale obecnie są zadowoleni ze swojego towarzystwa. Nie pozostali bezczynni, a owoce ich miłości narodziły się na tym świecie. – zdradza Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium ZOO Łódź.

Mały hipopotam karłowaty nie ma jeszcze imienia, więc zwiedzający będą musieli wybrać imię w konkursie. Gatunek ten zamieszkuje lasy i tereny podmokłe Afryki Zachodniej. Szacuje się, że na wolności żyje mniej niż 3000 osobników i są one krytycznie zagrożone.

Hipopotam karłowaty jest kuzynem bardziej znanego hipopotama nilowego, który często pojawia się w afrykańskich filmach przyrodniczych. W polskich ogrodach zoologicznych gatunek ten można spotkać w ogrodach warszawskich i wrocławskich.

Są urodziny Leona! Wielka impreza w Warszawskim Zoo

kartkówka. Czy to ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Zdobądź pełny zestaw jak Tarzan!

Pytanie 1/10

Co to jest turkusowa przekąska?Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *