Ok. 450 tys. sów włochatych ma zostać zabitych, aby ratować inny gatunek sów


Prawie 500 000 sów plamistych ma zostać zabitych przez wyszkolonych łuczników w lasach zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, aby ocalić gatunek sowy plamistej, podaje Associated Press, która jako pierwsza dowiedziała się o kontrowersyjnym planie, podała w środę Ta. Zakłada, że ​​zwalczanie ćmy włochatej potrwa 30 lat.

US Fish and Wildlife Service, agencja rządowa USA odpowiedzialna za ochronę przyrody i zarządzanie nią, planuje zatrudnić łuczników przeszkolonych w zakresie wykorzystywania dźwięku do wabienia ptaków. Martwego ptaka zakopuje się na miejscu w lesie. Rozpoczęcie odstrzału sów zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

Usuwanie puszczyka ma na celu pomóc w ograniczeniu populacji puszczyka plamistego, który występuje w Oregonie, Waszyngtonie i Kalifornii. Sowy plamiste to małe ptaki, które nie mogą konkurować o pożywienie ani siedlisko.

„Pomimo wysiłków na rzecz ochrony przeprowadzonych w ostatnich dziesięcioleciach, bez aktywnego zarządzania puszczyczką zwyczajną, sowa plamista prawdopodobnie wyginie w całym regionie lub w większości regionów” – powiedziała Kesina Lee, urzędniczka agencji stanu Oregon. Problem zniknie – powiedział . Przedstawiciele Agencji twierdzą, że zastrzelenie sowy tenmalma nie wyeliminuje jej całkowicie.

Plan zabicia ptaków podzielił społeczność zajmującą się ochroną dzikiej przyrody. Przeciwnicy twierdzą, że sytuacja populacyjna może pozostać niezmieniona, ponieważ władze nie są w stanie zapobiec migracji włochatek na obszary, na których strategia będzie wdrażana. Ekolodzy i ornitolodzy dodali, że masowe zabijanie puszczyków może poważnie zakłócić ekosystemy leśne, a także może doprowadzić do przypadkowych odstrzałów innych ptaków, w tym puszczyka plamistego.

Poprzednie wysiłki mające na celu ochronę tego gatunku na zachodnim wybrzeżu skupiały się przede wszystkim na ochronie lasów. Zakaz pozyskiwania drewna wprowadzony w latach 90. spotkał się z ostrą krytyką ze strony przedstawicieli przemysłu drzewnego i sojuszników politycznych w Kongresie.

Według Associated Press istniały już plany zabicia innego gatunku, sowy plamistej, w celu ochrony jego siedliska. W ramach tej strategii od 2009 r. zabito około 4500 ptaków.

Zapisz się na nasz newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami na stronie

strefa premiumSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *