„Inwazja gigantycznych, jadowitych pająków”. Mogą mieć nawet 8 cm


Pająk dziewczyna przejmie kontrolę.
Nowy Jork„Istnieje taki rodzaj strachu.

dziewczyna pająk (Trichonephila clavata) pochodzi z Azji Wschodniej. Żyje w Chinach, Japonii, Tajwanie i Korei Południowej. W ostatnich latach coraz częściej można je widywać na innych kontynentach. jest wiele historii na ten temat noc Okupował już Amerykę Południową. Jednak zaobserwowano go również w Ameryce Północnej, w tym na Florydzie, Alabamie, Mississippi, Karolinie Północnej, Karolinie Południowej, Tennessee i Kentucky. Andy Davis, badacz z Uniwersytetu Georgia, powiedział, że wielokrotnie widywał ten gatunek na latarniach ulicznych i słupach telefonicznych. „Wydaje się, że nie przeszkadza im życie w mieście” – powiedział w wywiadzie dla „The New York Times”.

Według informacji podanych przez amerykańskie media, pająki te wkrótce zadomowią się w Nowym Jorku i New Jersey. CBS News ostrzegło niedawno, że latem nastąpi „wielka inwazja jadowitych pająków”. Czy jest coś naprawdę strasznego?

Czy samice pająków są niebezpieczne? Choć jest gatunkiem inwazyjnym, nie stanowi zagrożenia dla człowieka.

Jeśli dziewczyna pająk Czy rzeczywiście będzie to traktowane jako zagrożenie? Choć jest to gatunek inwazyjny, jak podkreślają eksperci, dla rodzimych owadów nie jest bardzo niebezpieczny. Pajęczaki z rodziny Trichonephila clavata potrafią przystosować się nawet do najbardziej niegościnnych środowisk. Mieszkanie w tak wielkim mieście jak Nowy Jork prawdopodobnie nie będzie dla nich dużym problemem.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć pająk? noc Chociaż są trujące, ich jad nie jest niebezpieczny dla ludzi. Ich ukąszenia można porównać do użądleń pszczół. W przypadku braku alergii jest to bolesne, ale nie zagraża życiu „ofiary”. noc Boją się ich z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest jego rozmiar. Osobniki mogą dorastać do 8 cm.

Po drugie, gatunek pajęczaka Trichonephila clavata potrafi szybować. Do poruszania się w powietrzu wykorzystują podmuchy wiatru. „To rzadka cecha wśród pająków” – stwierdziła organizacja New Jersey Pest Control zajmująca się zwalczaniem inwazyjnych pająków. nasionko.

Źródło: Radio ZET/Wikipedia/TVN24Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *