Kontrowersyjny plan Amerykanów. Chcą poświęcić setki tysięcy sów, dla ochrony innego gatunku


Kontrowersyjny amerykański plan

Plan, który był przedmiotem dyskusji, został ogłoszony w środę przez amerykańską służbę ds. ryb i dzikiej przyrody (FWS). Strategia ta opiera się na ratowaniu populacji puszczy plamistej północnej w Oregonie, Waszyngtonie i Kalifornii. Problem w tym, że uratowanie jednych oznacza zabicie innych. Władze USA planują zatrudnić wyszkolonych myśliwych do odstrzału około 450 000 puszczyków w ciągu najbliższych 30 lat, począwszy od wiosny przyszłego roku.

Amerykanie chcą wydać 450 tys. sowa. Jak uzasadniają taki czyn?

Amerykanie uważają, że problem leży w tempie rozmnażania się puszczyków. Wśród sów plamistych ten gatunek sowy dominuje. FWS szacuje, że populacja sowy plamistej północnej spadła o 75% w ciągu ostatnich 20 lat. Urzędnicy twierdzą, że zmniejszenie populacji sów plamistych może pomóc w odbudowie bezbronnego gatunku sów. Służba broni tego pomysłu, twierdząc, że nie zamierza wymordować całej populacji, a jedynie 0,5%.

Keshina Lee z FWS stwierdziła, że ​​bez aktywnego zarządzania sówkami plamistymi, pomimo dziesięcioleci wspólnych wysiłków na rzecz ochrony, sowy plamiste prawdopodobnie wyginą na całym obszarze swojego występowania.

Puszczyk zaplątał się w sieć i stracił rodzinę.

Opinie są podzielone nawet wśród ekspertów

Opinie ekspertów w kwestii oceny działalności amerykańskich służb są podzielone. Z drugiej strony niektórzy twierdzą, że FWS zmienia się z obrońcy dzikiej przyrody w prześladowcę. Dodatkowo podkreśla się bezsens takich działań, a sóweczka może przenieść się na inne tereny, gdzie przedstawiciele tego gatunku zostali już wytępieni.

Prawniczka Friends of Animals, Jennifer Best, stwierdziła, że ​​strzelanie do setek tysięcy poprzetykanych sów to bezsensowna i okrutna propozycja biznesowa.

Z drugiej strony pojawiają się głosy takie jak Steve Holmer, wiceprezes American Bird Conservancy, który twierdzi, że choć zabijanie ptaków jest w rzeczywistości złe, to w tym konkretnym przypadku zmniejszenie liczby ptaków może pomóc obu gatunkom. Twierdzą, że puszczyki powinny móc tam żyć. Żyjmy razem na dłuższą metę. Tom Wheeler, dyrektor Centrum Informacji o Przyrodzie, dodał, że wilcze sowy są agresywnymi myśliwymi i mogą nadmiernie szkodzić innym gatunkom zwierząt, takim jak salamandry i raki.

Oto najpiękniejsze parki w Wielkopolsce. Gdzie warto pojechać? sprawdzać!

Ptaki te żyją w Polsce. Czy rozpoznajesz je ze zdjęcia? [QUIZ]

Pytanie 1/12

Zacznijmy prosto. Ptak na zdjęciu to oczywiście ptak następujący.

Ptaki te żyją w Polsce.  Czy rozpoznajesz je ze zdjęcia? [QUIZ]

Jak mądrze karmić ptaki? Tłumaczenie wykonane przez ekspertów z PoznaniaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *