Tajemniczy dwunożny gatunek zamieszkiwał Ziemię przez długi czas. Sensacja archeologiczna poparta dowodami 


Wystarczy wspomnieć o ruinach analizowanych przez autorów publikacji opublikowanych w. Natura, odkryto w jaskini na wysokości 3280 metrów nad poziomem morza. Jest to ogromny pułap, stwarzający wyzwania zdrowotne i charakteryzujący się problemami w dostępie do żywności i innych podstawowych zasobów. Jednak Denisovanie żyli na tym obszarze od tysięcy lat, więc z pewnością mieli zdolność do przetrwania.

Przeczytaj także: Ukryte porty Egiptu i połączenia z odległymi cywilizacjami. Informacje o tym miejscu zaginęły przez ponad tysiąc lat.

Pierwsze doniesienia o istnieniu tego tajemniczego gatunku hominidów pochodzą z badań prowadzonych w Jaskini Denisowej. Szczątki sprzed 41 000 lat znalezione na Syberii sugerują naukowcom, że mogą mieć do czynienia ze szczątkami nieznanej wcześniej osoby. Tymczasem pojawiły się dowody na krzyżowanie się denisowian i neandertalczyków. mądra osoba.

Międzynarodowy zespół odpowiedzialny za najnowsze odkrycie w tej dziedzinie zbadał ponad 2500 kości odkrytych w jaskini Baisiya na Płaskowyżu Tybetańskim. Z przeprowadzonych badań wynika, że ​​tajemniczy, wciąż słabo poznany gatunek człowieka żył na tych terenach między 200 000 a 40 000 lat temu. Robi to tym większe wrażenie, że w tym czasie Denisowianie musieli zmagać się z trudnościami pogodowymi związanymi z epoką lodowcową.

Wydaje się, że gatunek zwany denisowianami żył na płaskowyżu tybetańskim między 200 000 a 40 000 lat temu.

Oczywiście w większości przypadków tysiące kości należały do ​​innych gatunków. Były to głównie zwłoki zwierząt, na które najprawdopodobniej polowali Denisowianie. Wskazują na to charakterystyczne nacięcia powstałe podczas oddzielania tkanek miękkich od szkieletu upolowanej ofiary. Poprzednie badania wykazały obecność zwłok zwierząt, takich jak nufle górskie, krokiety cętkowane, dziki i nosorożce włochate.

Dodatkowo zidentyfikowano szczątki małych zwierząt, zarówno ssaków, jak i ptaków. Zabita ofiara służyła nie tylko jako źródło pożywienia. Kości używano do wyrobu narzędzi, a skóry do wyrobu prymitywnej odzieży. O tym, że za całą operacją stali Denisowianie, świadczą badania kości żeber sprzed 32 000–48 000 lat.

Przeczytaj także: Malowidło sprzed 50 000 lat ukazuje coś nieoczekiwanego w ludzkości. Naukowcy są zaskoczeni

Nadal nie jest jasne, dlaczego Denisowianie żyjący na Wyżynie Tybetańskiej wymarli. Nie jest też jasne, kiedy to nastąpiło. Pewne jest jednak, że ten tajemniczy gatunek zamieszkuje ten region od bardzo dawna. Jego przedstawiciele potrafili sobie poradzić ze skrajnie niesprzyjającymi warunkami, spotęgowanymi przez dwie epoki lodowcowe, które miały tam miejsce przez kilka tysięcy lat.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *