Wampirzyca, której nigdy wcześniej nie widziano. Zadziwiające odkrycie w głębinach morskich


Naukowcy uważają, że odkryli nowy gatunek Vampyroteuthis, głowonoga z rodzaju Vampyroteuthis. To stworzenie zostało zauważone na Morzu Południowochińskim.

Wampirutis W rodzaju głowonogów jedynym jak dotąd przedstawicielem jest piekielny wampir, Zwany także wampirem (Vampyroteutis infernalis). Gatunek ten został odkryty i opisany przez Carla Chunga w 1903 roku podczas wyprawy na statku badawczym Valdivia. Początkowo sądzono, że to zwierzę jest ośmiornicą.

Długość ciała dochodzi do 30 cm. Żyją w głębokich morzach i oceanach i zwykle żywią się martwymi rybami i bezkręgowcami. Co ciekawe, badania na to wskazują Te rzadkie zwierzęta mogły żyć w podobnych warunkach 30 milionów lat temu. Ich ciała są bardzo delikatne i mają galaretowatą konsystencję, przypominającą meduzę.

Te stworzenia są czarne lub ciemnoczerwone, w zależności od tego, gdzie występują. W przeszłości różnice te doprowadziły naukowców do wniosku, że są to różne gatunki, ostatecznie jednak udowodniono, że są to te same gatunki. Ma również osiem ramion połączonych membranami. W części bliższej nie ma przyssawek. Ich oczy są stosunkowo duże, do 25 mm średnicy.

Teraz stało się to jasne Chińscy naukowcy mogli zidentyfikować drugi nowy gatunek kałamarnicy wampirzej. W czasopiśmie naukowym BioRxiv opisali badania wykazujące różnice morfologiczne od innych organizmów. V. Piekielny – Główny autor badania, Dajun Qiu, biolog morski z Instytutu Badań Morskich Morza Południowochińskiego, powiedział Live Science, że 10 wcześniej opisanych gatunków wykazywało pewne różnice na różnych etapach życia.

W badaniu naukowcy opisali drugi rodzaj krwiopijnej jaszczurki, którą odkryto w 2016 roku na dnie oceanu Morza Południowochińskiego w pobliżu chińskiej wyspy Hainan. został nazwany Vampyroteutis pseudoinfernalis. Zwierzę pływało w strefie zwanej dnem morskim, około 800 do 1000 metrów pod dnem morza. Batial. Głębokość tę charakteryzuje spokojne morze, brak światła, bardzo mała populacja zwierząt oraz słaby wpływ lądu na procesy zachodzące w tym środowisku. Nie ma tam żadnych roślin, bo nie ma wystarczającej ilości światła.

Naukowcy uważają, że nowo zidentyfikowany gatunek ma pewne cechy, które odróżniają go od wampirów piekielnych. Są to na przykład dwa stanowiska. luminescencyjna wakuola, narząd emitujący światło. Cecha ta występuje u niektórych stworzeń żyjących w głębokim morzu. Piekielne wampiry mają duże, sparowane świetliste wakuole u podstawy płetw, mniejsze świetliste wakuole rozproszone po skórze ciała i dwie małe świetliste wakuole za oczami.

Z Corey Ty fiołek pseudoinfernalis Znajdują się mniej więcej w połowie ciała. Gatunek ten ma również spiczasty ogon, V. Piekło W ogóle go tam nie ma. Na zdjęciu to zwierzę wygląda jak czarna galaretowata masa. Naukowcy twierdzą jednak, że najprawdopodobniej przypomina swojego kuzyna żyjącego w środowiskach głębinowych.

Ponadto chińscy naukowcy również przeprowadzili eksperymenty. potwierdzone badaniem DNA V. pseudoinfernalis to odrębny gatunek. – W przyszłości planujemy przebadać więcej okazów, żeby mieć 100% pewności, że zaobserwowane różnice morfologiczne rzeczywiście pozwolą na odróżnienie nowego gatunku – powiedział profesor. Panie Qiu. „Ponadto nowa dieta wampirów wydaje się być podobna do diety wampirów z piekła” – dodał biolog.

Źródło: BioRxiv.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *