W USA chcą odstrzelić prawie pół miliona sów. Tak chcą ocalić gatunek


FSW zaproponowało pomysł odstrzału około 450 000 puszczyków. Plan zakłada, że ​​w ciągu najbliższych 30 lat co roku odstrzałowi będzie podlegało 0,5% gatunku.

Powodem tego jest szybkie rozmnażanie się dużych puszczyków. I pojawili się niemal w całych Stanach Zjednoczonych. Dlatego też inny gatunek sowy, puszczyk zwyczajny, jest zagrożony wyginięciem.

Proces zarządzania populacjami sów nie polega na porównywaniu jednej sowy z drugą. Kessina Lee, nadinspektor FSW stanu Oregon, stwierdziła, że ​​bez aktywnej ochrony puszczyk zwyczajny może wyginąć na całym obszarze lub na dużej części jego zasięgu, pomimo dziesięcioleci wspólnych wysiłków na rzecz ochrony.

Pozostała część artykułu znajduje się pod filmem

Zobacz także: Stada hien i krokodyle. Zacięta walka o kolację

Plan ogłoszony przez FSW spotkał się z ostrą krytyką ze strony organizacji praw zwierząt w Stanach Zjednoczonych. Oprócz ważnych kwestii etycznych głównym zarzutem jest koszt wdrożenia planu. Szacunkowo na 235 milionów dolarów. Organizacje podkreślają, że jest to jeden z najkosztowniejszych w historii projektów zarządzania gatunkami zagrożonymi.

Każdy rozsądny człowiek pragnie ocalić puszczyka zwyczajnego przed wyginięciem. Jednak strategię zabicia 500 000 takich puszczyków należy zdjąć ze stołu. „To narusza nasze standardy odpowiedniego traktowania wszystkich rodzimych gatunków sów w Ameryce Północnej” – powiedział Wayne Pacelle, prezes Animal Wellness Action i Humane Economy Center.

Jeżeli plan zostanie zaakceptowany, Przeszkoleni specjaliści oraz właściciele gruntów, na których współistnieją puszczyki i puszczyki, będą mogli swobodnie odstrzeliwać puszczyki. FSW zastrzega, że ​​polowanie na puszczyki jest zabronione.

FSW przekształcili się z obrońców amerykańskiej dzikiej przyrody w prześladowców. Jej plan jest niezwykle kosztowny i nie chroni ani akra siedlisk leśnych. Pacelle doszedł do wniosku, że plan jest skazany na niepowodzenie, ponieważ władze nie miały sposobu, aby zapobiec ponownej kolonizacji obszarów lęgowych przez ocalałe sowy.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *