W głębinach czaiło się coś niepokojącego. To nowy gatunek wampirzycy


Chińczycy mogą pochwalić się nowym gatunkiem kałamarnicy. To tak zwany wampir. Jej krewny, Wampir Piekielny (Vampyroteutis infernalis) opisany przez niemieckiego biologa Karla Thuna.

Po około 120 latach odkryto nowy gatunek wampira.. Dzięki analizie genetycznej naukowcy są niemal pewni, że: Vampyroteutis pseudoinfernalis Jest to odrębny gatunek (tak nazwany).

Unikalny rodzaj kalmarów

W przeciwieństwie do swojego starszego poprzednika. w miarę dojrzewania Druga płetwa wyrasta w pobliżu głowy, a pierwotna płetwa znika..

Kałamarnice wampiry wytwarzają światło – wykorzystują w tym celu emitery światła. Lokalizacja jest inna. W Hell Vampire znajduje się on w 1/3 pomiędzy głową a końcem tułowia, natomiast w Nova znajduje się pośrodku.

Oprócz tego Vampyroteutis pseudoinfernalis Ma spiczasty ogon, podczas gdy jej poprzedniczka nie miała żadnego ogona. Dzięki temu wygląda jak czarna falista i błyszcząca galaretka..

Odkryto nowy gatunek kałamarnicy

Odkryto nowy gatunek kałamarnicyKrzysztof Majświergot

Czy wampiry morskie są niebezpieczne dla ludzi?

Ten rodzaj kalmarów jest niezwykle rzadki. ponadto Ma tylko 30 cm długości i żyje w głębokim morzu.. Występuje na głębokości od 800 do 1000 metrów poniżej poziomu morza.

Wampirutis Ma po prostu niebezpieczną nazwę i wygląd. W rzeczywistości te kałamarnice żywią się padliną, małymi bezkręgowcami i odchodami. Rzadziej atakują ludzi, ponieważ cenią spokój.

Są to tzw. strefy mroku, do których ludzie mają utrudniony dostęp. Dlatego badacze bardzo często wykorzystują w swojej pracy kamery podwodne, pozwalające czasami na rejestrację wyjątkowych wydarzeń. Taka sytuacja miała miejsce na Pacyfiku, gdzie australijscy naukowcy próbowali wyciągnąć kamerę, ale zostali zatrzymani przez gigantyczną kałamarnicę.

Zwierzę najpierw próbowało odstraszyć intruza, myśląc, że to kamera, a następnie objęło kamerę ramionami. Było to dość agresywne zachowanie, ale głowonogi głębinowe słyną z tego, że mają bardzo nagłe zamiary, atakują niespodziewanie i osiągają bardzo duże rozmiary.

Zielone Wnętrze – Spot 2024INTERIA.PL

INTERIA.PL

Masz jakieś sugestie, uwagi lub znalazłeś błąd na stronie?Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *