Odkryli to w oceanie. Nowy gatunek wampirzycy piekielnej [WIDEO]


Chińscy naukowcy i zaskakujące odkrycia na dnie Morza Południowochińskiego. Zidentyfikowano nowy, przerażający gatunek głowonogów z rodzaju Vampyroteuthis. Ta przerażająca kałamarnica Vampyroteuthis pseudoinfernalis została ogłoszona „nowym gatunkiem kałamarnicy wampirów”.

Co kryje się w głębinach oceanu? Czy mityczne stworzenia żyją w oceanie? potwór morski? Z pewnością też może tak myśleć. Nowy gatunek głowonoga z rodzaju Vampyroteuthis. Nowy gatunek głowonoga z rodzaju Vampyroteuthis jest spokrewniony z Vampyroteuthis infernalis, opisany przez niemieckiego biologa Karla Thuna w 1903 roku i początkowo błędnie uważany za ośmiornicę.

Polecane przez redakcję

Odkryli potwora morskiego. „Nowy gatunek wampira”

Vampyroteuthis pseudoinfernalis Wampirza kałamarnica To na pewno inny gatunek. Początkowo było to kwestionowane. Jednak analiza genetyczna 30-centymetrowego stworzenia potwierdziła, że ​​chińscy naukowcy zidentyfikowali inny gatunek. Podobnie jak ich krewni, wytwarzają światło za pomocą organów emitujących światło znajdujących się na połowie ich ciała. W przeciwieństwie do swoich krewnych ogon jest spiczasty i „wygląda jak czarna, falista, błyszcząca galaretka”.

W przeciwieństwie do swojego starszego poprzednika. W miarę wzrostu druga płetwa zbliża się do ich głowy, a pierwotna płetwa znika.

– pisze Zielona Intera.

Polecane przez redakcję

Szanse na spotkanie kałamarnicy Vampyroteuthis pseudoinfernalis są niskie. To stworzenie jest niezwykle rzadkie i żyje na głębokości 800-1000 metrów pod powierzchnią morza. “Strefa mroku”. Nie ma słońca i nie ma roślin. I prawdopodobnie nie chcesz spotkać tego morskiego stworzenia. W końcu wampiry żywią się padliną i odchodami. Co ważne, nie atakują ludzi. Jednak potwierdzono, że nawet duże kałamarnice stają się agresywne, dlatego najlepiej trzymać się od nich z daleka.

Chińscy naukowcy podziękowali im szczególnie za współpracę przy publikacji. Przedstawiciele Instytutu Badań nad Akwarium Monterey Bay (MBARI) dostarczyli cyfrowe zdjęcia Vampyroteuthis infernalis i współpracowali przy badaniach, podaje WP Tech.

sos: Radio ZET, Planeta.pl, Zielona Interia, Systematyka Zoologiczna

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco. Polub naszą stronę na Facebooku!

kartkówka: Świat zwierząt – ogromny sprawdzian wiedzy. niesamowite fakty o zwierzętach

Pexel

1/dwadzieścia jeden
Hiena należy do rodziny kotów

prawda


fałsz

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *