Już są! Wysyp meduz nad Bałykiem. Na jeden gatunek musimy uważać


Wiele mitów na ich temat zakorzeniło się głęboko w świadomości nie tylko turystów, ale, co zaskakujące, także mieszkańców Pomorza. Prawda jest taka, że ​​w tym roku z niezwykłą szybkością pojawiły się w Bałtyku, jest ich coraz więcej i budzą coraz większe emocje wśród plażowiczów. Jaka jest rzeczywista sytuacja meduz w Morzu Bałtyckim?

meduzy są drapieżnikami

W tym roku ze względu na wysokie temperatury pojawiły się wcześniej niż zwykle. Najpospolitszym i najpospolitszym gatunkiem w Morzu Bałtyckim jest syrena niebieska, która stanowi 98%. Z wody. Cheubis to drapieżniki żywiące się zooplanktonem.

Czy meduzy są niebezpieczne dla ludzi i odwrotnie?

Chociaż niebieskie chrząszcze są trujące, są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Używają go do polowań i obrony. Meduzy powinny unikać wyłącznie osoby uczulone na niektóre jej toksyczne składniki.

W internecie krążą już filmy przedstawiające dumnych ludzi leżących na plaży. Porwane przez fale, bez pomocy z zewnątrz, są skazane na śmierć. Wiele osób delikatnie zwraca je do wody. Niektórzy jednak wpadają w panikę i uciekają. To połowa problemu. Jeszcze gorzej jest, gdy ktoś wie, że niewinne zwierzęta nie stanowią zagrożenia i po prostu zaczyna je znęcać się.

Często obserwuje się dzieci łapiące meduzy do wiader, zakopujące je w piasku i rozdzierające na kawałki. Ten czyn to znęcanie się nad zwierzętami. W takich przypadkach zawsze skupiaj na nich uwagę.

Zjawiska te są niesamowite na Bałtyku. musisz mieć dużo szczęścia…

Niektóre gatunki mogą powodować oparzenia.

Jedynym gatunkiem meduzy występującym w Morzu Bałtyckim, który jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka, jest meduza śruba girlandowaznany również jako Ognista meduza. Rzadko występuje w naszych oceanach i zwykle zatrzymuje się na większych głębokościach, ale miał miejsce w zeszłym roku Na niemieckich plażach zdarzają się dziesiątki bolesnych oparzeń Jest to spowodowane kontaktem z tymi meduzami. Chociaż reakcja ta jest bolesna, nie zagraża życiu.

Galeria: Najbardziej niezwykłe zjawiska Morza Bałtyckiego. Trzeba mieć szczęście, żeby tego doświadczyć.

Bałtyk ze szczyptą soli. Sprawdź, ile wiesz o polskim morzu!

Pytanie 1/7

Najważniejszymi elementami wyposażenia kąpiących się w Morzu Bałtyckim są:

województwo pomorskie. Gdynia Opener Festival 2024Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *